لاک اسمیت آلبوم علی

وقتی بدون تعصب موسیقی رو دنبال میکنی میبینی چقدر چیزی که فکرشو میکردی با واقعیت فرق داره، مث اولین باری که به Tech N9ne گوش دادی و فهمیدی آندرگرند اون چیزایی نیست که تو مغزت کردن؛ برای مثال بدون هیچ تعصبی آلبوم علی از لاک اسمیت یکی از بهترین آلبوم های این چند وقت بوده.
مطمئنا تعجبی نمیکنم اگر راجب لاک اسمیت یا آلبومش هیچی ندونید، زرق و برق آلبوم های مامبل رپر های شاغل در رپ آمریکا و همکاری هایی که پشت هم رکورد چارت های استریم رو جا به جا میکنن و اکثرا حواشی رپر های جریان اصلی جلوی شنیده شدن خیلی از آرتیست ها رو میگیره و نمیزاره به چیزی که حقشونه برسن.
قبل از آلبوم علی ، لاک اسمیت به همراهی Apollo Brown بر روی پروژه آلبوم No Question کار کردند که ثمره این همکاری آلبومی شامل 8 ترک بود که مورد استقبال شنوندگان و دنبال کنندگان زیادی قرار گرفت و قبل از پخش آلبوم ، دو ترک Litmus و No Question به صورت مجزا از آلبوم پخش شدن.
آلبوم علی از لاک اسمیت ، شامل 15 ترک بوده که در 7 ام دسامبر 2018 منتشر شد.
از دیگر نکات آلبوم همکاری لاک اسمیت با تعدادی از رپر های نام آشنا آندرگرند بوده؛ Jarren Benton که سابقه همکاری و رفاقت درازی با Hopsin هنرمند نام آشنای آندرگرند داره و حتی قبل از منحل شدن لیبل Funk Volume یکی از اعضای این لیبل بود یکی از مهمانان حاضر در این آلبوم هست.
البته همکاری های این آلبوم به همین جا ختم نمیشه و این لیست شامل دو مهمان نام آشنای دیگه ام میشه؛
Murs از اعضای لیبل Strange Music که رئیس لیبل کسی نیس به جز Tech N9ne که بارها با Murs همکاری داشته و موزیک های فوق العاده ای در کنار هم منتشر کردند.
بعد از Murs نوبت میرسه به یکی از دوستان قدیمی لاک اسمیت که این دو به همراه هم در اجرایی در سن فرانسیسکو سایفری اجرا کردند که مورد استقبال شدید هوادارانشون قرار گرفت و این فرد کسی نیست به جز Vinnie Paz ، یکی از قدیمی ترین رپر های آندرگرند و یکی از اعضای لیبل بزرگ Jedi Mind Tricks که خیلی وقته در این راه فعالیت میکنه و مطمئنا دوستانی که پیگیر رپ آندرگرند هستند باهاش آشنایی دارند.
داستان آلبوم “علی” به صورت کلی مربوط به زندگی لاک اسمیت و درد و رنج هایی که کشیده است، در اینترو ترک دوم این آلبوم شما صدای پدر لاک اسمیت رو میشنوید که به زبان فارسی باهاش صحبت میکنه و بهش امید میده ، قبل از پخش آلبوم لاک اسمیت اشاره کرده بود : “این آلبوم همون چیزی بود که برای مدتی قصد درست کردنش رو داشتم اما نمیدونستم چطوری انجامش بدم ؛ در این آلبوم مشکلات زندگی خانوادم در آمریکا شرح داده شده؛ من جمله پدرم پناهنده ای از ایران و همچنین مادرم زن سیاه پوستی از جنوب آمریکا و نحوه بزرگ شدن من در کالیفرنیا و تاثیر این اتفاقات بر روی زندگی من. من حتی از پدرم هم در آلبوم استفاده کردم!”
لاک اسمیت برای 4 ترک “Clouds , Prison , Gimme a Sec , Rederik” از آلبوم “علی” موزیک ویدیو منتشر کرده و میشه گفت روی همشون حرفه ای کار شده و مطمئنا دوست خواهید داشت.

نویسنده : The Ins4ne 0ne

1 نظر

  • آلبوم بی نظیر بود ممنون از معرفیت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *