آمیزه

آشنایی با لیبل Dreamville

این روزها مخاطبین موسیقی مخصوصا رپ به دنبال شناخت آرتیست های جدید و ناشناخته هستند و به نوعی تبدیل به یک مد شده است.شاید درنگاه اول حرکتی بسیار قابل قبول و مفید برای پیشرفت موسیقی باشد اما باید این سوال را از این دسته مخاطبین کرد که آشنایی با آرتیست های جدید چه نفعی دارد وقتی خیلی از آرتیست های نام آشنا و کار درست را نمی شناسید؟

از این رو در این نوشته سعی کرده ام یکی از کار درست ترین و دوست داشتنی ترین لیبل های رپ آمریکا لیبل دریم ویل که موسس آن یکی از موفق ترین رپر های آمریکا یعنی جی کول است ، را به شما معرفی کنم.

از آنجایی که اکثر دنبال کنندگان هیپ هاپ جی کول را می شناسند در این نوشته قرار نیست در مورد او صحبت شود و سعی در معرفی تیمی است که او درهم جمع کرده است.

 

Ari Lennox

متولد ۲۶ مارچ ۱۹۹۱ میباشد . او که اهل واشینگتون است فعالیت خود را در عرصه موسیقی از سال ۲۰۱۲ آغاز کرده است که به صورت جداگانه از او یک میکستیپ و یک مجموعه کوتاه منتشر شده است.
وی در ۲۱ جولای ۲۰۱۵ در موزیک Sweet it out با omen یکی از اعضای لیبل همکاری کرد که پس از انتشار آن باعث جلب توجه جی کول شد که این موضوع باعث علاقه جی کول به همکاری با او و حضورش در لیبل شد که در ۸ دسامبر به صورت رسمی به لیبل دریم ویل پیوست.
——– درترک های BackSeat با همراهی Cozz و Changes از آلبوم ۴your eyez only جی کول حضور داشته است و در تور های ۴your eyez only جی کول را همراهی کرده است.
از او یک آلبوم کوتاه به نام  Pho  و یک آلبوم به نام Shea Butter در دریم ویل منتشر شده است.

 

Bas

عباس حمد یا Bas ، متولد ۲۷ می ۱۹۸۷ از پدر مادری سودانی در پاریس است. او به همراه خانواده اش در ۸ سالگی به نیویورک میکند. همچنین او برادر منیجر لیبل دریم ویل و دوستی قدیمی جی کول یعنی ابراهیم حمد است.

در ۲۸ ژانویه ۲۰۱۴ در مراسمی جی کول اعلام کرد که دریم ویل با کمپانی بزرگ اینترسکوپ قراردادی امضا کرده است. همچنین خبر از انتشار سری میکس تیپ های Revenge Of The Dreamers داد و هم زمان به صورت رسمی باس را یکی از اعضای لیبل دریم ویل معرفی کرد.

بعد از انتشار این میکستیپ ، اولین آلبوم او در تاریخ ۲۹ اپریل همون سال با نام Last Winter از دریم ویل منتشر شد. این آلبوم جایگاه مناسبی را در مارکت توانست برای خود بدست بیاورد.
باس پس از انتشار این آلبوم توری را جهت اجرای آلبوم در ۱۰ شهر بزرگ آمریکا برگزار کرد که نهایتا تا ۲۴ شهر دیگر در سراسر جهان ادامه پیدا کرد. در این تور ها Ab-Soul یکی از اعضای لیبل TDE هم حضور داشت که مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

از باس در دریم ویل ۳ آلبوم استودیویی ، ۲ آلبوم گروهی و ۳ میکستیپ منتشر شده است که شنیدن آنها بهتون پیشنهاد میشود.

 

Cozz

او متولد اول اکتبر ۱۹۹۳ در لوس آنجلس کالیفرنیا است که  در ۲۶ ژوئن ۲۰۱۴ به عضویت لیبل دریم ویل درآمده است.
وی در ۲۰۱۳ به صورت جدی فعالیت خود را آغاز کرده است و با انتشار ویدیویی به نام Dreams باعث جلب توجه لیبل های زیادی شد. او پس از کسب رضایت جی کول به دریم ویل پیوست که  در همان شروع به ساخت میکستیپی کرد در که نخست قرار بر انتشار رایگان آن بود ولی با تمام شدن مراحل تولید آن با توجه به پتانسیل بالای آن تبدیل به آلبوم فوق العاده و موفق Cozz & Effect  شد که باز نخست به صورت دیجیتال و بعد از درخواست های زیاد مخاطبین به صورت فیزیکی نیز به قروش گذاشته شد.

بعد از موفقیت های آلبوم قبلی Cozz میکستیپ Nothing Personal را که شامل ۴ قطعه بود را در ۴ ژانویه ۲۰۱۶ منتشر کرد که باز هم مورد استقبال مخاطبین قرار گرفت.
در ۱۳ فوریه ۲۰۱۸  آلبوم Effected منتشر شد که شامل همکاری هایی با جی کول و کندریک لامار بود. برای ۳ ترک این مجموعه به نام های  Questions ،Demons N Distractions  و Bout it موزیک ویدیو تولید شد و در ۴ اپریل همان سال در ۱۶ شهر شمالی آمریکا برای آلبوم توری برگزار شد که باز هم با استقبال زیادی از مخاطبین همراه بود.

 

J.I.D

متولد ۳۱ اکتبر ۱۹۹۰ در آتلانتا میباشد و عضو گروه Spillage Village که به همراه Earthgang و Lute دیگر اعضای لیبل دریم ویل این گروه را تشکیل میدهند. او در ۲۰ فوریه ۲۰۱۷ به عضویت رسمی لیبل دریم ویل درامده است.
اولین میکستیپ خودش به نام Cakewalk را در ۱۸ می ۲۰۱۰ منتشر کرده است و نسخه دوم آن یعنی Cakewalk2 را در ۲۹ ژوئن ۲۰۱۱ منتشر کرد. او در ۲۵ ژوئن ۲۰۱۲ میکستیپ دیگری به نام Route of All Evil که اعضای Earthgang به عنوان هنرمندان میزبان حضور داشتند منتشر کرد.
او برای تهیه بودجه مالی برای تولید موزیک هایش به عنوان پیک در پیتزا فروشی کار میکرد و همین پشتکار و استعداد فوق العاده اش او را به هدفش رساند.
بعد از عضویت در لیبل آلبومی با همراهی Earthgang و ۶lack به نام The Never Story منتشر کرد که جی کول در آهنگسازی آن نقش آفرینی کرد.
سال ۲۰۱۸ نقطه اوج پرونده کاری وی بوده است. او در این سال جدا از همکاری با هنرمندان موفق عرصه موسیقی در ۲۶ نوامبر آلبوم جدید به نام DiCaprio 2  منتشر کرد علاوه بر همکاری با جی کول در ترک Off Deez با هنرمندان دیگری چون BJ The Chicago Kid ، Ella Mai  ، A$AP Ferg ، Method Man و Joey Badass نیز همکاری داشته است.

 

Omen

خواننده و آهنگساز اهل شیکاگو که از ۱۷ سالگی جزو رفقای صمیمی جی کول محسوب میشود. قبل از شکل گیری لیبل دریم ویل در سال های ۲۰۰۹ ،۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ در آلبوم های Friday Night Light ، The Warm Up و Any Given Sunday با جی کول همکاری داشته است.
او در سال ۲۰۱۰، دو میکستیپ به نام های Delayed و Afraid of heights  که در میکستیپ دوم خود با هنرمندان زیادی چون جی کول و کندریک لامار و … همکاری داشته است.
او در سال ۲۰۱۴ در اولین سری میکستیپ های  Revenge of The Dreamers حضور داشت. در سال ۲۰۱۵ نیز اولین آلبوم خود را تحت لیبل دریم ول با حضور Ari Lennox و Bas منتشر کرد. در این آلبوم جی کول نیز به عنوان هنرمند مهمان و آهنگساز حضور داشت.

 

Earthgang

این گروه  داری دو عضو به نام های Johnny Venus که متولد ۹ اکتبر ۱۹۸۹ و Doctur Dot که متولد ۲۵ اکتبر ۱۹۹۰ میباشد که به عضویت لیبل دریم ویل درآمده اند. همانطور که در بالاتر گفتیم همراه J.I.D و Lute در لیبل Spillage Village فعالیت میکردند. ناگفته نماند که قبل از عضویت این گروه در لیبل دریم ویل ، این گروه در تور های این لیبل شرکت میکردند. از این گروه دو نفره ۳ آلبوم تحت این لیبل منتشر شده است که در مارکت کوسیقی مورد استقبال قرار گرفته است.

 

Lute

متولد ۶ جولای ۱۹۹۰ میباشد که از سال ۲۰۱۲ فعالیت خود را در این عرصه شروع کرده است. او عضو گروه Forever Fc بود که پس از انحلال آن اولین میکستیپ خود به نام West1996 را در ۲۲ فوریه همان سال منتشر کرد که مورد توجه هنرمندان سرشناسی قرار گرفت که یکی از آنها Pete Rock بود که آنرا در توییتر خود به اشتراک گذاشت.
ذر ۸ دسامبر ۲۰۱۵ به عضویت لیبل درآمد و در میکستیپ Revenge of teh dreamers 2 حضور داشت. او اولین تک آهنگ خود تحت این لیبل به نام Jugging را در ۲۵ آگوست ۲۰۱۷ منتشر کرد و خبر از انتشار اولین آلبوم استودیوییش را داد.بعد مشکلات پیش آمده و عقب افتادن تاریخ پخش آلبوم ، در ۲۹ سپتامبر آلبوم West1996 pt.2 را منتشر کرد که مورد استقبال هوادارانش قرار گرفت.

 

نویسنده : The Ins4ne 0ne

افزودن دیدگاه