یک عدد قاب سنگین رپی

 

دوشنبه پنجم تیر ماه بود . روزی عجیب در  تقویم رپ فارسی . از ساعات اولیه همان روز بود که اختلافات دامنه دار چند آرتیست محبوب ،پای در صفحات مجازی آن ها گذاشته بود . پست های پی در پی ، جنجال و به طبع برخورد های تند و زننده بعضی از مخاطبین با یکدیگر فضای تلخی را در میان خبرگزاری های هیپ هاپ و صفحات شخصی بسیاری از رپکن ها  به وجود آورده بود . اما  در همان ساعات پایانی پنجم تیر ماه درست در همان زمانی که اکثریت قریب به اتفاق به اصطلاح مخاطبین رپی در حال فحاشی زیر پست های هنرمندان این سبک بودند اتفاقی جالب به وقوع پیوست . اتفاقی که باعث شد تلخی حوادث آن روز در ذهن هایمان پاک که نه ولی کمرنگ شود  و پس از مدت ها باز هم  از اتحاد و زیبایی های بی بدلیلش حرف بزنیم . از حضور «یاس» «سیناتهم» «نوید صدر» «رض» و «مضراب» در اختتامیه نمایش «هملت تهران ۲۰۱۷» با بازی «سیناساعی» صحبت می کنم .

 

یک بار دیگر برگردید و به این تصویر به دقت خیره شوید . به این مقوله فکر کنید که تا چه میزان ژانر آرتیست های حاضر در عکس با هم تفاوت دارد ؟ میدان فعالیت سینا ساعی کجا و فضای خواندن تشکل دیوار کجا؟ یاس یا سینا تهم را نیز به این قصه اضافه کنید . چه چیز باعث می شود که هنرمندان این سبک به راحتی در کنار همدیگر قرار بگیرند؟

 

شاید پاسخ سوال ما نهفته در همان جمله ی معروفیست که «ساعی» در اجرای زنده «فصل آخر» به آن اشاره می کند . اعتقاد و پذیریش آن که  «رپ مبتنبی به اصل سلیقست »

 

لحظه ی معرفی «یاس» بر روی سن نمایش را مرور کنید . «ساعی» با خوشحالی دستی به شانه وی می کشد و  «رض» سرش را به نشانه تایید محکم تکان می دهد و با تمام قوا به تشویق «یاس» می پردازد . حال آن که شاید خیلی از مخاطبین با استناد به آن که از  طرفداران   اقشار جوامع زیر زمینی رپ فارسی مثل «دیوار» هستند بار ها با کامنت های عجیب موجب توهین به «یاس» شده اند .

 

اینجا صحنه اختتامیه «هملت تهران ۲۰۱۷ » است . جایی که نه خبری از استوری و کامنت های حاشیه ای است .نه اثری از ویس ها و توییت های جنجالی ! نماینده ای از تیکتاک ، نماینده ای از «پایدار» ، «یاس» و اعضای «دیوار» در کنار هم ایستاده اند تا یکی از سنگین ترین قاب های رپی را به نمایش بگذارند . قابی به اسم «اتحاد»

 

به قلم « Rhvem»

 

 

 

3 نظرات

  • واقعا زیباست …

  • ممنون از متن خوبتون. فقط نمایش تا ۲۱ تیر ادامه داره و این اختتامیه نبود.

  • نوید رو نشناختین؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *