گزارش عملکرد نُه ماهه‌ی آمیزه

نُه ماه از آنچه که با همکاری شما آغاز کردیم گذشت و همچنان بر دو اصل استواریم ، شفافیت دربرابر مخاطبان ، ایستادگی دربرابر حقوق مولفین و منتشرین همه در کنار رعایت چهارچوب ها و اصول حرفه‌ای خبر .

در نگاه اول ، سختی های زیادی متحمل این حقیر و سایر عوامل پشت صحنه‌ی این مجله تا به امروز بوده است اما تمام این اتفاقات و ناملایمتی ها را به جان خریده ایم تا آنچه که به مخاطبان این سبک موسیقی میرسد آگاهانه ، درست و در راستای صداقت عمل باشد ، باهم اتفاقاتی که از گزارش قبلی تا به امروز رخ داده است مرور میکنیم :

 • مسائل دروغ علیه این تیم ، شخص مدیر مسئول و برخی همکاران سابق این تیم مطرح شد که با پیگیری این مسئله توسط وکیل آمیزه ، شکایت نامه‌ای هفته‌ی گذشته تنظیم شده است و به زودی روند قانونی این جریان به راه خواهد افتاد تا آنچه که حق این تیم بوده است و اعاده حیثیت شده است نه به صورت مجازی بلکه از طریق مجاری قانونی پیگیری شود .

 

 • از آغاز فعالیت رسمی وبسایت ، قرار بود تا یک ماهگی این پلتفرم سیستم استریم آمیزه راه اندازی شود تا شیوه‌ی کسب و کار این پلتفرم به گونه‌ی دیگری شود اما مشکلات عدیده ای بر سر راه است که در زیر آنها را باهم مرور میکنیم :
 1. یکی از زیرساخت‌های مورد نیاز براین راه اندازی اینگونه سیستم‌ها پردازش ابری یا کلاد کامپیوتینگ است که در کشور عزیزمان هنوز زیرساخت خوبی برای این مسئله وجود ندارد و از آنجایی که سعی آمیزه ارائه دادن بهترین یا ارائه ندادن است هنوز به دنبال راه حل منطقی و جایگزین برای حل این مشکل هستیم که تا حدود بسیار زیادی آنرا حل کرده ایم .
 2. در راستای اعطای سیستم های کاربری هوشمند با قابلیت حدس سلایق کاربران ، برنامه نویسنان جدیدی به توسعه دهندگان اپلیکیشن اضافه شده اند که با توجه به آنکه اینکار هم برای اولین بار در سیستم های ایرانی در حال انجام است ، منابع درستی در دست نیست و همه چیز از روش آزمون و خطا و تجربی در حال پیگیری است .
 3. یکی از امکاناتی که مد نظر تیم آمیزه برای اپلیکیشن است راه اندازی رادیوهای آنلاین برای کاربران سطح ساده برای گوش دادن به موسیقی شبانه روزی و بدون توقف است که در حال حاضر در تست اولیه به سر میبرد و احتمالاً تا ماه آینده برای دسترسی عمومی قرار خواهد گرفت .
 • تا دو هفته‌ی آینده دفتر کوچکی برای تیم تحریریه در تهران دایر خواهد شد تا تمام اعضا بتوانند متمرکزتر بر روی کارها سوار شوند و آنچه که بهترین و درخور مخاطبان است در اختیار آنان قرار داده شود که احتمالاً یک مراسم کوچک نیز با اعلام قبلی (در صورت کسب مجوزهای لازم) با حضور هنرمندان و مخاطبان برقرار خواهد شد تا از نزدیک با همه‌ی دوستان سعادت آشنایی داشته باشیم و با آنان چند کلمه‌ای هم صحبت شویم که در این مورد تا روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد .

 

 • از روز ابتدایی تا به امروز میزان کل مشارکت مخاطبان در فروشها نزدیک به هفت میلیون تومان بوده است که البته میزان سود آمیزه تا به امروز از مبلغ گفته شده تنها پانصد هزار تومان بوده است و همانطور که پیشتر گفته بودیم بر حسب کمک به همنوعان و هموطنان عزیزمان در حادثه‌ی دلخراش زلزله‌ی کرمانشاه مبلغ 350هزار تومان هرچند ناقابل در اختیار آنان قرار گرفت تا بدعهدی نسبت به آنچه که اعلام کرده بودیم رخ ندهد .

 

 • دو قسمت پادکست تحلیله تا به امروز با رویکرد نگاهی نزدیکتر و فنی تر به آلبوم های کویر و شهروند منتشر که بازخورد بسیار ویژه و استقبال بی نظیری از آنها از سوی مخاطبان این رسانه شد تا متوجه شویم خلاء وجود چنین پادکست هایی در موسیقی زیرزمینی به شدت حس میشود و از میان مخاطبان افرادی نظراتشان را با آمیزه مطرح کردند که اکثریت آنها نظرات کاربردی به حساب می آمد ، همین شد تا کمی دست نگه داشتیم تا در قسمت سوم بیشتر برروی نکات مطرح شده کار کنیم و پادکست کاملتری خدمت مخاطبان ارائه دهیم .

 

 • با توجه به رایگان بودن تمامی خدمات ارائه شده در آمیزه اعم از مقالات ، یادداشت‌ها ، پادکست‌ها و ویدیو کست ها که حق مسلم کاربران این وبسایت است و از طرفی هزینه‌ی هنگفت نگهداری وبسایت با توجه به آمار بازدید بالای مجله موسیقایی آمیزه ناگزیر شدیم در دو روز اخیر با مشارکت و مشاوره یکی از ارائه دهندگان خدمات کمپین های تبلیغاتی بنرهای کوچکی در قسمت هایی از سایت نمایان شده اند که البته در صورت عدم رضایت دنبال کنندگان آنها از وبسایت حذف خواهند شد .

 

در انتها اعلام میداریم با توجه به نزدیکی سال جدید و ایام عید باستانی نوروز برنامه‌های ویژه‌ای در حال تدارک هستند که به زودی آنها را اعلام میداریم و با شما آنها را مطرح خواهیم کرد .

 

سردبیر مجله موسیقایی آمیزه

2 نظرات

 • به امید فعالیت های بهتر و بیشتر تان . این تبلیغات هم هیچ مشکلی خاصی به وجود نمی آورد .

 • اینکه شفاف هستید عالیه
  و اینم بگم یکی از بهترین کارایی که دارید میکنید رادیوی اینترنتیه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *