چند خطی درباره ی دیوانه شو به بهانه چهلمین روز از درگذشت او

دیوانه شو یکی از گرافیتی رایتر های جوان تهرانی میباشد که مهر ماه امسال به علت سانحه ی گازگرفتی درگذشت.
به بهانه چهلمین روز درگذشت این هنرمند یادداشت کوتاهی به قلم امیر هاتفی نیا را با هم می خوانیم و از خداوند برای او طلب مغفرت خواهیم کرد:

دیوانه شو مرد؛ خبردار شدی؟

شما هیچوقت او را نخواهید شناخت ، خودش نمیخواهد. کارش به او اجازه نمی دهد، مسئولیتش تخریب دلنشین نظم سیستماتیک شهر است. رسالتش درهم ریختگی است؛ این که تبلیغات شهری را به چالش بکشد و هنر های محیطی سفارشی را به رزم فرا بخواند.
نقاب میزند نه برای فریفتن، بلکه برای مبارزه. او را هیچوقت نخواهید شناخت، حتی وقتی که الان درباره اش حرف میزنم. وقتی که می گویم همین چند روز پیش گاز نفسش را گرفت. رفت و شهر ماند و جای عزیز اسپری هاش.
انگار با رفتن هر <گرافیتی کار> تکه ای از شهر گم می شود. انگار مردم در برابر تشکیلات بزرگ تبلیغات شهری کم می آورند. شهر با صدای شبانه اسپری های گرافیتی کار <شهر مردم> می شود. وقتی که بر خلاف مصلحت شرکت ها و هولدینگ های غول پیکر، با رنگ های رها و آزاد آنهب در اصلی ترین مناطق شهری رو به رو می شویم. از دست دادن هر کدام از ستون های این خاکریز غم انگیز است. درست مثل همین حالا که <دیوانه شو> را از دست داده ایم. حالا که یک پله بیشتر احساس تنهایی می کنیم. حالا که یک پله بیشتر غمگینیم! گاز خیلی ها را امان نمی دهد، اما شناخته می شوند و رخت بر می بندند، اما او ناشناخته رفت. رنگ هایی روی دیوار به جا گذاشت و دستی به نشانه بدرود تکان داد. هنوز دیوار های شهرمان میزبان برخی از کار های این گرافیتی آرتیست است. چه خوب می شود اگر هم قطارانش از این کار ها مراقبت کنند و به رسم رفاقت رویشان کار نزنند! چه خوب میشود اگر حواسمان به امضای <دیوانه شو> در سطح شهر باشد.
<دیوانه شو>! تو رفته ای، برای شهر غمگینم. برای خیابان هایی که شبانه در آنها دویدی. برای تمام <ترو آپ> های نیمه کاره کانال های فاضلاب، برای <اثر> های اطراف شهر، برای همه <تگ> های پل های عابر پیاده، تو رفته ای؛ و شهر، تنها تر شده است. تو رفته ای و ما <حیلت رها کن عاشقا دیوانه شو دیوانه شو> را مرور می کنیم!

منبع: روزنامه شهروند

تعدادی از اثار او:

2 نظرات

  • سلام سایتتون خیلی خوبه اما من دیشب یه آهنگ گذاشتم ولی هنوز تو صف انتظاره??

  • ببین زمان مردنمون هم بی نام و نشونیم
    ب ما گرافتی ارتیست ها بیشتر توجه کنید
    مظلوم ترین عنصر هیپ هاپ تو ایران یم…
    امضا :
    تزویر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *