هیپ هاپ از رپ زیر لبی متنفر است

بیشتر کسایی که رپ انگلیسی زبان از هنرمندان آمریکایی رو دنبال میکنن دلیلشون اینه که رپ آمریکا آرتیست هایی مثل علی بابا نداره و به سمت درستی حرکت میکنن.

شاید تا مقدار زیادی این مسئله درست باشه ، رپر های خوش تکنیک و کسانی که همه فن حریف هستند و از پس هر موضوعی بر میان در رپ آمریکا زیاد هستند و اگر شنونده زبان انگلیسی رو بلد باشه میتونه از این موسیقی لذت ببره ، اما در رپ آمریکا ام رپر هایی هستند که با سبک هایی عجیب و غریب برای خودشون اسم و رسمی پیدا کردند و معروف شدند در صورتی که هیچ چیزی رو به صورت کامل ارائه نمیکنند ، سبک رپ زیر لبی ( Rap Mumble ) یه سبک جدید و عجیب در رپ آمریکاست که بیشتر آرتیست هاش فقط به خاطر ضرب آهنگ ترپ کار هاشون معروف شدن و چیز خاصی مثل فلو خوب رایم های زیبا و … در کار هاشون دیده نمیشه

رپر هایی مثل Dessigner , Future , Chief Keef و … که علاوه بر طرفدار های زیادی که دارند مخالفان بسیاری رو هم در بین رپر های جریان مین استریم و آندرگرند دارند ، به عنوان مثال رپر معروف و موفق آندرگرند ، هاپسین به این سبک در قالب یه ترک واکنش نشون داد و به صورت تمسخر آمیزی این سبک رپ رو نقد کرد ، در ترک No Words هاپسین توضیح میده که این رپر ها بدون تلفظ حتی یک کلمه و با افکت های Auto Tune و Reverb کار منتشر میکنن در صورتی که هیچ چیزی برای ارائه ندارن و با موزیک ویدیو های پر خرج و تجملاتی خود سعی میکنن که توجه شنوندگان رو جذب کنند .

خب همونطور که فهمیدید ، فقط رپ فارسی این مشکل هارو نداره ، همونطور که در رپ فارسی امثال علی بابا ، ایمان نو لاو ، مهراب و… وجود دارن که به قول خودشون سبکی به نام دیس لاو رو وارد رپ کردند و دارند به اصول این سبک صدمه میزنن ، در رپ آمریکا ام همچین آرتیست هایی وجود دارند که اکثر بزرگان و کار درست های رپ آمریکا باهاشون مشکل دارند .

و در پایان توجهتون رو به ویدیو ای از برنامه The Breakdown تهیه شده در سایت معروف HipHopDX جلب میکنم به نام : هیپ هاپ از رپ زیر لبی متنفر است .

به قلم The Ins4ne 0n4

4 نظرات

  • در اینکه متوسطِ هیپ هاپ الآن اصلا به اندازه متوسط 20 سال پیشش جذاب نیست شکی نیست. اما ستایل های مورد استفاده در هیپ هاپ 20 سال پیش هم دیگه جوابگوی زمان حال نیست.
    مزیت بزرگی که مامبل رپ برای لیبل ها و اصحاب رسانه داره اینه که برای جامعه به عنوان شیرینی و شکلات تعریف اش کردن؛ تولید و به دنبالش فروش اون کار راحتیه. بالا تا پایینش base و شکر و booty ریخته شده.

  • مقصر رشد اینجور اشخاص اول اطلاع رسانیه ناکافی و بعضا غلطه دوم کم کار بودن رپکنای ریشه دارو واقعیه ، منه مخاطب چقدر. باید. منتظر موزیک ارتیستای مورد. علاقم بمونم !!؟؟!!

  • الان این سبک تویر رپفارس به عنوان استایل خاص و استعداد و استثنایی بودن معرفی میشه واقعا متاسفم برای رپ تاپ تن و امثال این رسانه

  • الان این سبک تویر رپفارس به عنوان استایل خاص و استعداد و استثنایی بودن معرفی میشه واقعا متاسفم برای رپ تاپ تن و امثال این رسانه که این افراد رو بزرگ میکنه حد اقل تو ایران هنوز رپرای با استعداد زیادن ولی افرادی که همه صداشون افکت و ادیت شدس مثل پارسالیپ و پوبون و لیل پامپ و و و

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *