نقد

مروری بر پنجمین آلبوم استودیویی هاپسین ، No Shame

Hopsin-NoSHame-Review

قبل از اینکه آلبوم هاپسین منتشر بشه یه متنی راجبش نوشم ، صحبت هایی که هاپسین راجب آلبوم کرده بود و گفته بود که این آلبوم خیلی شخصیه و تمام چیزایی که سرش اومده رو بدون سانسور توی این آلبوم گفته ، قبل از منتشر شدن سینگل ترکIll Mind Of Hopsin 9  اصلا تصور نمیکردم که انقدر هاپسین وارد جزئیات زندگیش بشه و مشکلاتش رو صریح بیان کنه و با هواداراش در میون بزاره ، یادمه وقتی داشتم این موزیک رو تو ماشین گوش میدادم رفیقم بهم گفت که باورش نمیشه که همچین چیزی رو میشنوه ، انقدر بی پرده و بدون سانسور ، وقتی این ترک رو گوش میکنید چیزی که تو ذهنتون نقش میبنده هاپسین ، رپر آندرگرند با فلو های وحشتناک و ریتم و رایم های فوق العاده نیست، چیزی که تو ذهنتون میاد یه پدر دل شکسته است که از پسرش جداش کردن و نمیذارن که با هم باشن پدری که پسرش رو نمیزارن ببینه و داره واسه پسرش میخونه . این موضوع انقدر سنگین و دردناک هستش که میتونه اشک شنونده هارو در بیاره.

ترک اول آلبوم Hotel In Sydney  نام داره ، تو این ترک هاپسین توضیح میده که چه داستانی پیش اومده که اون دیگه نمیتونه به استرالیا پیش پسرش بره به دلیل کار هایی که دوست دختر قبلیش انجام داده. تو این آهنگ میتونید مکالمه هاپسین و پلیس استرالیا رو بشنوید که دارن راجب افاقاتی که بین هاپسین و دوست دخترش توی هتل براشون افتاده صحبت میکنن، هاپسین قبلا در پست اینستاگرامش درباره این موضوع مفصل صحبت کرده و یه پست طولانی با تمام جزئیات گذاشته.

That one time when I was a dumb ass nigga and bought an expensive ass ring for my petty 20 week pregnant ex and flew to Australia to propose, then found out she was being a hoe working at a strip club and sleeping with her gym trainer behind my back…then she dodged the paternity test 😭😭 then told the cops I beat her and I got kicked out of Australia when all I did was push her onto a damn bed from so much hurt and frustration 😭😭 so now, even if that kid is mine, currently Australia won’t let me in to see him. Im still broken..so I keep this 4 month old proposal ring in this hell box to fuel my hellish evil dark inspiration for this new album. Fuck all that swag rap shit…I wanna thank the gold diggin, fake lip, silicone tit havin, plastic surgery faced slut for motivating me to make this great masterpiece album. I needed this! It’s definitely my best albuM FORSURE! 2 more songs left for me to compete, then we get the fireball rolling. Let’s go to hell together.

A post shared by Hopsin (@hopsinson) on

در ترک دوم آلبوم که Right Here  نام داره ، هاپسین راجب چگونگی شروع رپ کردنش میگه از اینکه منتقدا و بد خواهاش فقط باعث شدن که قوی تر بشه خیلی بیشتر از اینکه راجبش صحبت میشه زحمت کشیده و جایگاه بالاتری نسبت به خیلی از رپر های دیگه داره.

در ترک سوم آلبوم Twisted ، شما یکی از فوق العاده ترین بازی با کلمات (ووردپلی) رو شاهد هستید ، جاییکه هاپسین در رابطه با زندگی از نگاه علمی صحبت میکنه و به همه ی این ها اضافه میکنه که تنهایی خیلی بهتره براش و به بدخواهاش هشدار میده که داره میاد که اونا رو از بین ببره.

در ترک چهارم که اولین اسکیت آلبوم حساب میشه ، داستان به دادگاه میره جایی که حکم  دادگاه به نفع دوست دختر سابق هاپسین صادر میشه و هاپسین به آزار و اذیت محکوم میشه . هاپسین در این رابطه پستی تو فیسبوک گذاشت و گفت ” این بار مثل Ill Mind 8 دادگاه و مجمع با من نبودند و من تنها بودم. ” اشاره هاپسین به ویدیو Ill Mind Of Hopsin 8 هستش که دیس Dame Ritter  بود ”

ترک پنجم آلبوم ریمیکس ترک All Your Fault  هستش که قبل از آلبوم پخش شده بودو یه جورایی اولین سینگل لید آلبوم بود، این کار شامل ۳ ورس هستش که توی هر کدوم از ورس ها هاپسین راجب یه موضوع جدا صحبت میکنه ، در ورس اول راجب دوست دختر سابقش و مشکلاتی که واسش به وجود آورد ، ورس ۲ راجب دوستان قدیمیش که الان باهاش درست رفتار نمیکنن یکی از اون افراد Dizzy Wright بود و شکاف هایی که بین شون بوجود اومد ، در آخر ورس آخر ترک هاپسین درباره Dame Ritter  و مشکلاتش و جدا شدن از لیبل قبلی خودش Funk Volume میگه .

ترک ششم Money On The Side  ، بازم بر میگرده به دوست دختر سابق هاپسین و کار هایی که اون پشت سر هاپسین انجام میداده ، کار کردن توی استریپ کلاب برای در آوردن پول بیشتر و … .

ترک هفتم آلبوم I Wouldn’t Do That جاییه که هاپسین نشون میده درسته ضربه های روحی زیادی بهش وارد شده و داغون شده ولی هنوز هیچکس نمیتونه توی رپ به اون ضربه بزنه و به کسایی که این فکر و پیش خودشون میکنن هشدار میده که باهاش در نیوفتن . فکر کنم فلو های فوق العاده این ترک ، وورد پلی های سنگین ، ریتم و رایم های وحشتناک شمارو ام مث من به وجد بیاره .

ترک هشتم Black Sheep  طبق گفته هاپسین در مصاحبه با XXL ، این ترک در زمان جدایی هاپسین از لیبل Funk Volume  بسته شده ، بیت این کار توسط هری فراد ساخته شده و در استدیو شخصی هاپسین ضبط شده ، هاپسین راجب خیلی چیزا صحبت میکنه توی این آهنگ که یکی از مهم ترینش اینه که هاپسین فکر میکنه بیشتر افرادی در کنارش هستن بخاطر شهرت و پول در کنارش حضور دارن و هیچکدوم بخاطر خود هاپسین در کنارش نیستند.

ترک نهم آلبوم I Must Be On Somethin نام داره ، جاییکه هاپسین مثل افرادی که دچار بیماری اسکیزوفرنی هستند صحبت میکنه و دنیایی که توش قرار داره رو دنیای واقعی تصور نمیکنه و میگه که دکترش هم نمیتونه بهش درباره این مشکل کمک کنه ، جاییکه هاپسین به خودش میگه با این تفاسیر زندگی اون حتما باید مواد مصرف کرده باشه که زندگیش و طرز فکرش اینطوری شده ولی تمام اینا نشونه بیماری اسکیزوفرنی هستش که رابطه فرد با دنیای واقعی قطع میشه و وارد یه دنیای دیگه میشه که خودش ساخته توی ذهن خودش و وجود نداره .

دهمین ترک آلبوم Tell’em Who You Got It From نام داره ، در این آهنگ بازم هاپسین راجب دوست دختر قبلیش و رابطه شون حرف میزنه ، در این ترک سمپلی از سینگل ترک قدیمی هاپسین به نام Die This Way  استفاده شده که وکال خواننده مهمان Joey Tee استفاده شده که در ترک ۱۴ آلبوم هم حضور داره.

یازدهمین ترک آلبوم The Purge  نام داره و یکی از سینگل های منتشر شده قبل از آلبوم بود ، طبق گفته هاپسین این ترک بازگشت قدرت مندانه هاپسین به رپ با لیبل خودش Undercover Prodigy  بود. موزیک ویدیو این ترک شامل بسیاری از سکانس های فیلم The Purge  بود و از اون فیلم الهام گرفته شده بود و در این موزیک ویدیو دو بازیگز وجود داشتن که نقش دونالد ترامپ و کیم جونگ اون رو بازی میکردن ، همچنین دیسی به لیل پامپ هم بود .

ترک دوازدهم آلبوم Happy Ending  نام داره ، بعد از ترک The Purge دومین ترک منتشر شده از آلبوم هاپسین بود که در اون هاپسین راجب رفتن به موسسه ماساژ درمانی آسیایی میگه و داستان هایی که پیش میاد . موزیک ویدیو این آلبوم در ۱۲ اکتبر منتشر شد و فقط یک ساعت روی سایت یوتیوب بود و به  سرعت از روی سایت برداشته شد.

ترک سیزدهم آلبوم دومین اسکیت آلبوم و همچنین دومین ورژن از سری No Words  به نام No Words 2 نام داره ، جاییکه هاپسین مثل ترک No Words  در آلبوم Pound Syndrome رپر های Mumble Rap رو مسخره میکنه و ترکی خنده دار و فان رو درست کرده و میگه که هیچ چیز قابل فهم و بدرد بخوری در این ترک ها وجود نداره.

ترک چهاردهم آلبوم Panorama City  نام داره که به همراه Joey Tee  خونده شده . این ترک سمپل ترک معروف و فوق العاده توپاک به نام California Love  هستش و شما در بریدج و هوک آهنگ این مسئله رو کاملا متوجه میشید. هاپسین درباره زندگی شخصیش و تمام کار هایی که انجام داده و اتفاقاتی که در زندگیش رخ دادن صحبت میکنه ، از ول کردن مدرسه بخاطر هدف بزرگتری که توی زندگیش داشته تا مرگ رفیق صمیمش کریس دولمف که در Ill Mind 6 مفصل راجبش حرف زده .

ترک پانزدهم آلبوم همونطور که میدونید Ill Mind 9  هستش . جاییکه یه تراژدی غمناک توسط یه پدر دل شکسته برای پسرش که ازاون جدا شده خونده شده . ترکی احساسی و فوق العاده که اشک خیلیا رو ام شاید در آورده باشه.

ترک شانزدهم Marcos’ Gospel  نام داره که هاپسین رو مایکل اسپیکس در این ترک همراهی میکنه . در این ترک هاپسین از جنگ درونیش میگه و مشکلاتی که در درون خودش وجود داره ، کارش و ورس دوم که مخاطب حرف های هاپسین و مایکل خدا هستش یادآورد ترک فوقالعاده Ill Mind Of Hopsin 7  هستند.

و در آخر ، آخرین ترک این آلبوم Witch Doctor نام داره که اساسا چهارمین سینگل آلبوم بوده که قبل آلبوم منتشر شده ، تو این ترک هاپسین بازم درباره دِیم ریتر صحبت میکنه و نشون میده که هیچوقت تغییر نمیکنه و ام سی های دیگر رو همچنان دیس میکنه و واسشون خط و نشون میکشه.

امیدوارم که از این آلبوم فوق العاده لذت ببرید.

The Ins4ne 0ne

5 نظر

اینجا کلیک کنید تا نظرتان ارسال شود