ناهنجاری های هیپ هاپی “قسمت اول”

یکی از مسائل مهم و قابل اهمیت و دامن گیر و از علل پسرفت رپ فارس بدجلوه دادن و الگو برداری غلط و معرفی بد هیپ هاپ و یا رپر ها به دیگران است.گاهی افراد بر این باورند اگر شلوار بگی به همراه یک سیگار به دست بگیرند یک فرد هیپ هاپی کامل هستند!!!

مهم ترین نکته قبل از هر چیز این است که تکنیکی بودن رپر و قوی بودن تکست و اشعار های وی دلیل بر درست و صحیح بودن شخصیت وی نیست . به زبان دیگر اگر شما ترک ” کوتاهی” یا آلبوم “سرباز صفر” از داریوش را گوش دهید و لذت بردید دلیل بر الگو برداری و بت ساختن از وی نمیشود .  یا برخی فقط از سورنا و آثارش تنها “سیگار مگنا” کشیدن را متوجه شده اند… .
اگر هم مایل به طرفداری هستیم طرفدار تکنیک شخص باشیم نه رفتار غلط شخصیِ شخص… .

برای مثال اگر من از اثار هنرمندی بسیار لذت بردم دلیل بر الگو برداری از طریقه زندگی شخص نمی شود . هم اکنون جمع کثیری از نوجوانان علاقه شدیدی به رپ پیدا کرده اند اما الگو برداری غلط و کورکورانه از برخی باعث مصرف دخانیات به این دلیل که فلان شخص نیز مصرف میکند شده است.
مثال واضح این حرکت را برسر مزار حسین اپیکور عزیز میتوانستیم ببینیم، دو سوم جمعیت با دست مال سر یا کلاه های کپ و سیگار به دست بودند که جایگاهی در مراسم عزاداری ندارد  و متاسفانه 90% این افراد زیر 18 سال سن داشتند .

بدیهی است که سیگار کشیدن ، مصرف دخانیات ، مصرف مشروبات الکی ، روابط جنسی نادرست و… از ناهنجار های اجتماعیست و کار های صحیح نیست و نخواهد بود.

پس بیاییم نگذاریم علاقه به شخص باعث وجود چشم بندی به اخلاقیات بد و ناهنجار افراد شود و اگر به آثار فردی علاقه مضاعفی داریم تابع عادات و رفتار های مثبت او باشیم … .

به قلم : سید امیر بیدَکی

3 نظرات

 • عالی داداش خلاق و‌ نویسندم ❤️

 • ۷۵‎٪ موافقم جالب بود.

 • بله ،همگی این هایی که در متن ذکر شد ناهنجاریه اجتماعی است
  سواله من اینه،خوده رپ چی؟ خود رپ از دیدگاه عرف جامعه چیه؟اگه واقعا بینانه بخوایم نگاه کنیم میبینیم که خود رپ هم نوعی ناهنجاری اجتماعیه.مخصوصا تو جامعه ی ما

  به هر حال نظر من اینه که در رپ نوعی روح سرکشی و یاغی گری وجود داره ک نمیتونیم منکرش بشیم،و خب این ناهنجاری های اجتماعی هم نوعی یاغی گری هستن دیگه!
  البته من نمیخوام با این حرف توجیهی درست کنم برای ناهنجاری هایی که در بالا ذکر شد،ولی خب همونطور که اشاره کردم نمیتونیم هم منکر روح سرکشی گری و یاغی گریه درون هیپ هاپ بشیم!
  و در نهایت میخوام بگم اگر ناهنجاری هایی که ذکر کردید، با برنامه و هدف و مهار شده استفاده بشن،به نظرم موردی نداره!!!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *