مقاله

ساختمان های هیپ هاپی

معمول بوده و هست که گرافیتی را روی دیوار خانه ها نقاشی می کنند . این کار طبیعتا بعد از ساخته شدن خانه توسط هنرمندان شهری یا آنارشیست ها یا مردم عادی انجام می شود .اما این بار در ملبورن شاهد خانه ای هستیم که از روزاول  خشت آن را با گرافیتی نهادند . به این معنا که معمار این خانه در تمامی مراحل ساخت و طراحی خانه به گرافیتی و هیپ هاپ توجه داشته و آن را در طراحی خود لحاظ کرده است. این خانه در محله آرام و سر سبز «کریتون» در ملبورن استرالیا واقع شده .

 

این سازه معماری  ترکیبی است از گرافیتی و هنر معماری

ساختمان «هایو»توسط تیم معماری آی تی آن و به مدیریت «زوی بلینگ»مدیریت و بنا شد.این محل دقیقل برای همین پروژه معماری و گرافیتی ساخته شده بود.ایده این سازه بار ها توسط همین معمار مورد طراحی مجدد قرار گرفته و در حتی پیشتر در مسابقات – جشنواره ها و حتی در سرخی پروژه های مشارکتی با هنر مندان خیابانی آن را مطرح کرده بود.

 

بیشتر این ساختمان از جنس بتون ساخته شده است   و عنصر اصلی آن از نظر تصویری متشکل از عناصر استایل در گرافیتی است . اط حمله بلاکس یا فلش ها و خطوط موربی که در  فضای داخلی و خارجی خانه به وضوح به چشم می خورند.

این اثر اولین نسخه از سری آپارتمان های هیپ هاپی است که توسط یک گرافیتی کار و یک معماری استرالیایی به انجام رسید و هم اکنون هر دوی این هنرمندان در همان ساحتمان زندگی می کنند.

منبع خبر : ITN Architects

تگ‌ها