رسانه

در عصر حاضر مهم ترین وسیله برای جلوه گر شدن اخبار، وقایع ، اطلاعات در شاخه های مختلف و …….. بدون شک رسانه است.
رسانه در قالب های مختلفی همچون : رادیو ، تلویزیون ، وبگاه ، مجله ، روزنامه و …… به کار خود می پردازد و نقش موثری در جهت گیری تفکر ، افزایش اطلاعت مثبت و منفی و حتی به کارگیری از اجسام و اذهان عمومی در جهت تحقق یافتن اهداف خود و یا افراد و گروه های دیگر دارد که با توجه به گسترش و همه گیر شدن در اکثر مواقع به موفقیت دست پیدا می کند.

حال به نقش رسانه ها در هیپ هاپ ایران می رسیم که متاسفانه بدون نظارت صحیح از یک ارگان با صلاحیت به کار خود ادامه می دهند و از قانون خاصی تبعیت نمی کنند و اگر مراجع قضایی به برخی از پیگیری ها نمی پرداختند این رسانه ها بدون هیچ محدویتی به روند فاجعه آمیز خود ادامه می دادند. در سال های اخیر نرم افزار تلگرام بیشترین کاربرد را برای رسانه های هیپ هاپ ایران داشته و باعث پدید آمدن رسانه های شخصی و بدون صلاحیت شده است .

حال به حرکات مضر و مفید رسانه ها در رپ فارسی می پردازیم.

از جمله حرکاتی که پیشامدهای مخربی را برای رپ فارسی به همراه داشت در اختیار گذاشتن اطلاعات اضافی و بیهوده در اختیار مخاطبان رپ فارسی بود که اثرات تاسف آور آن کاملا ملموس است. برای مثال می توان به اطلاعات ناقصی که در اختیارمخاطبین رپ فارسی حول محور ایلومیناتی ، فراماسونری و حضور و نقش آنها در رپ فارسی اشاره کرد که با این کار نه تنها باعث جلوگیری از به گوش رسیدن آن آثار به گوش مخاطبین نشد. بلکه باعث ترغیب افراد دیگر هم شد که نتیجه آن پدید آمدن یک مغز مریض و مشکوک بود. از آنجا که نظارت خاصی بر روی رسانه ها نبود برخی از آنها کاملا به جلو بردن اهداف شخصی خود می پرداختندو در صورت بروز مشکل شخصی با یک هنرمند تا حد توان از انتشار آثار آن در رسانه خود و دیگر رسانه ها جلوگیری می کردند و تا جایی که امکان داشت از روش های مختلف به تخریب آن فرد می پرداختند.
پخش دزدی آثار نیز ، این روز ها تفاوتی با گذشته ندارد عمق فاجعه را در رپ فارسی نمایش می دهد و باز هم به نظارتی که موجود نیست مرتبط است. اما کارنامه ی سیاه رسانه های رپ فارسی لکه های سفیدی هم دارد که از جمله آنها می توان به پخش رایگان کارهای قوی ، بها دادن به دیگر شاخه های هیپ هاپ ، دسترسی بیشتر به اخبار و آرشیو و برگزاری همایش ها و محافلی که که گسترش فرهنگ هیپ هاپ کمک میکند اما نکته ی منفی در این موضوع این است که سایت هایی که به قدرت و اعتبار کافی در سال های گذشته رسده اند همراه با این جریانات مثبت حرکت نمی کنند و حتی برخی مواقع به عنوان مانع در مقابل این مسائل و حرکات قد علم می کنند.

امید به روزی که رپ فارسی رسانه ای رسمی و مستحکم داشته باشد. و به دست افراد با صلاحیت اداره شود.

به قلم “امیر راد”

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *