جهش جهل

شاید خیلی‌هاتون یادتون نیاد ولی قدیم‌تر‌ها یکی از پایگاه‌های بزرگی که طرفدار‌های رپ و دست‌اندر‌کاران موسیقی هیپ‌هاپ فارسی توش حضور داشتند، فروم‌ها یا انجمن‌های سایت‌های رپ فارسی بود. یکی از دلایل پیوستن خود من به تشکل دیوار هم انجمن گفتگوی سایت دیوار بود که از طریقش تونستم با بچه‌ها آشنا بشم. خیلی مطالب مفیدی می‌شد در این انجمن‌ها پیدا کرد ولی خب این تنها بخش ماجرا نبود. به اندازه مطالب مفید( حتی خیلی بیشتر) اراجیف و دروغ‌ها، شایعات و فحش و فحش‌کاری‌ها هم اون جا به‌راه بود. به برکت حضور و ظهور تکنولوژی و شبکه‌های اجتماعی راحت‌الحلقوم مثل اینستاگرام و تلگرام، اضافه شدن فاکتور تنبلی مفرط به نوجوانان، جوانان و آرتیست‌های عزیز رپ فارسی و همچنین افزایش سن آرتیست‌های تراز اول، شاهد جهش چشم‌گیری در فوران جهل و مهملات در حوزه رپ فارسی هستیم.
کافیه یه سر به اینستاگرام بزنید، در لیگ های مهمل رپ شرکت کنید تا در فینالش بین علیرضا جی جی، پیشرو و تتلو یکیشون رو قهرمان کنید. حقایق نهفته و راز‌های مگو رپ فارسی رو از طریق صفحات مربوط به فکت رپ فارسی دنبال کنید و باور کنید که داریوش پسر خاله قافه یا مثلا نوید و بامداد می‌خواستن سال 94 آلبوم بدن با آهنگسازی من. اگر خیلی حرفه‌ای باشید تهش دیگه می‌شه صفحات تفسیر آهنگ که از یه کلمه 6 تا دیس به 8 نفر در میارن و اون آرتیست‌های عزیز آگاه هم رو حساب همین‌ها میفتن به جون هم دیگه. اگر هم که خیلی هنری باشید من بهتون صفحات گرافیست‌ها رو شدیدا پیشنهاد می‌کنم. اونجا می‌تونین بهرام رو با دو بال سفید باز شده در یک محیط اهریمنی سیاه مشاهده بفرمایید. دیده شده که رو تن بعضی از بچه‌ها هم ست پلنگی کرده بودن به کمک نرم افزار حرفه ای فقید پینت! یه سری هم خیلی زیر پوستی همه رو فالو می‌کنن و انگار که یکی بهشون پول داده که فقط بیان فحش مادر زیر عکسا بزارن. نکته قشنگ ماجرا اینجاست که از هر سبک از این صفحات چند صد تا با تعداد دنبال کننده خیلی بالا وجود داره.

فکر کنم خیلی واضح باشه که قضیه چیه و اینکه نباید فراموش کنیم که  مسبب بخش بزرگی از این رفتار‌ها خود ماییم و صرفا اعلام انزجار ازشون چیزی رو حل نمی‌کنه. شاید به جای درست کردن کمپین ریپورت کردن صفحه تتلو‌ی امروز و آهنگ دادن براش، مقابله با این صفحات کار مهم‌تر، واجب‌تر و موثر‌تری باشه. اولین راه مقابله هم از نظر من تولید محتواست چون وقتی محتوایی تولید نمی‌شه، ملت از عصاره سکنجبین، خلاقانه کره می‌گیرن.

نظر شما چیه؟

به قلم“مضراب”

5 نظرات

  • نرم افزار حرفه ایی فقید پینت :))))))

  • خدا رو شکر هیچ کدوم از چیز های که گفت توی من نبود 🙂

  • وقتی بزرگان رپ نه یه پاکدشت مفید نه یه حرکت فرهنگی انجام نمیدن، سالی یه بارم آهنگ نمیدن خب یه نوجوون پونزده پونزده ساله نمیتونه خوراک لازم رو بگیره و به ناچار به دنبال این کانادا میره

  • مضراب شکور?

  • عالی بود ممنون از علیرضا پورسهولت(مضراب)
    واقعا معلومه تو حوزه رپ فارسی پیشرفت کرده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *