بررسی ابعاد یک شایعه ، همکاری یاس و جزا

یاس ، یکی از معدود هنرمندان زیرزمینی است که سابقه ی همکاری بین المللی حرفه ای را در کارنامه ی کاری خود دارد ؛ سابقه ی همکاری با هنرمند برجسته ی آمریکایی یعنی تک ناین در قالب تک آهنگی با مفهوم اتحاد ! البته نه از این اتحاد های روزمره ی رپ فارسی بلکه اتحادی در ابعاد بین المللی ، دینی ، سیاسی و البته اجتماعی .

به قولی یکی از حرفه ای ترین همکاری هایی که طرفداران به چشم دیدند از صحنه ی چلوکباب خوردن تک ناین با یاس تا صحنه ی ضبط وکال یاس در کنار تک ناین و به هر شکل شاید جزو معدود حرکات مثبت یاسر بختیاری از دید منتقدانش در این سال ها بوده است .

از سوی دیگر جزا ، رپخوان 40ساله ی ترکیه که در میان ایرانی ها نیز طرفداران نسبتاً زیادی را دارد و برخی مواقع دیده ایم که آثار منتشر شده اش در میان منابع تلگرامی موسیقی زیرزمینی ایران پخش شده است و درباره آنها صحبت شده است ؛ رپری که در نظرسنجی سال 2010 یک سایت موسیقی در ترکیه جزو 5هنرمند موفق ترکیه لقب گرفته است و سابقه ی همکاری با یلا ولف ، تک ناین ، باستا رایم ، تویستا و … را نیز در کارنامه ی کاری خود به ثبت رسانده است و همچنین جایزه بهترین هنرمند خارجی از دید ام تی وی را نیز از آن خود کرده است .

پس از پایان کار یاس در آمریکا نزدیکان وی خبری دادند که اولین همکاری یاس آخرین همکاری وی نخواهد بود و همکاری بین المللی دیگری توسط وی در حال انجام است و سال گذشته یک رپر آمریکایی تک آهنگی از آلبومش منتشر کرد که یاس در آن حاضر بود که روز بعد یاس اعلام نمود این تک آهنگ بدون هماهنگی و اجازه وی منتشر شده است و وی حمایتی از آن نمیکند و آنرا منتشر نیز نکرد در سمت دیگر قضیه طی ماه های اخیر یاس و جزا حساب های کاربری اینستاگرام یکدیگر را دنبال نمودند که البته دلیل محکمی نمیتواند باشد زیرا جزا پیشتر در حساب خواننده های دیگر مثل علی سورنا ، بهرام و حامد اسلش نیز لایک و کامنت گذاشته است .

یاس ابتدای امسال اثری به نام سرکوب را منتشر کرد که طی 10 دقیقه پاسخ تمام منتقدینش از علی سورنا تا سروش هیچکس داد و به نظر نمیرسد به این زودی ها اثری را از خود منتشر کند ، جزا نیز از سال 2015 تا امروز هیچ اثری را از خود منتشر نکرده است و در حال اجرای تورهای خود در سراسر دنیا است .

 

به نظر شما چقدر امکان همکاری بین این دو هنرمند میباشد و اگر این همکاری شکل بگیرد ، دوست دارید محتوای این اثر در چه رابطه ای باشد؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *