بدون محدودیت مینویسم : ماجرای ۵ اثر خشن هیپ هاپ

از آغاز محبوبیت موسیقی رپ تقریبا ۴ دهه میگذرد. این ژانر از موسیقی به بیان‌ حقایق و دردهای جامعه و یا زندگی شخصی مشهور است‌.بعضی از این آهنگ ها داستان ها و سرگذشت های عجیبی و غمگینی رو تعریف میکنند که همه را متعجب میکند. بعضی از سرگذشت ها ساختگی و بعضی از اونها حقیقت دارند.
در این نوشته به ۵ تا از‌ ناخوشایند ترین آنها می پردازم:

1. Cage – ballad of worms:

رپر آمریکایی “cage” هرگز از بی پرده گویی و عجیب کردن آهنگ هاش نترسیده. یکی‌ از ترَک هاش به نام “balad of worms” این رو ثابت کرده است.
این آهنگ در سال ۲۰۰۲ منتشر شد؛cage داستان یکی از روابطش رو بیان میکند که دوست دخترش بیمار ذهنی ناپایدار بوده،او رابطش رو بسیار غمگین توصیف کرده؛و از بدبختی های دوست دخترش میگوید. در بخشی از آهنگ میخواند: خانواده اش پول تابوتش را دادند و ترکش کردند بعد از اینکه قرار داد “احیا نکردن” دوباره ی دختر رو امضا کردند.

2. Immortal Technique – dance with the devil:

یکی از بهترین داستان گو های موسیقی رپ immortal technique هست‌. یکی از آهنگ هایش به نام dance with the devil داستان گوی زندگی پسری است به اسم ویلیام که از سن و سال بسیار کم تنها تلاش میکرد که پول درآورد. به خاطر این مسئله از همان سن کم شروع به فروختن مواد مخدر کرد،او برای اینکه پول بیشتری در بیاورد و مخدرهایی با کیفیت بالاتر بفروشد وارد یک گروه فروشنده های مواد شد. البته این گروه ویلیام رو جدی نمیگرفتند و تصمیم گرفتند که اون رو امتحان کنند،ویلیام این مسئله رو قبول کرد. در یک شب جمعه آنها در محلشون گشتند و یک زن رو گروگان گرفتند،یک پیرهن روی سرش کشیدند و اون رو به پشت بام بردند و بهش تجاوز کردند. آنها به ویلیام گفتند که بکُشش! ویلیام اسلحه رو به طرف زن گرفت و پیرهن رو از سرش برداشت و متوجه شد که زنی رو که الآن بهش تجاوز کرده بود؛مادرش بوده.
یکی از دردناک ترین لیریک ها رو این آهنگ دارد.

3. Eminem – Kim:

یکی از به یاد ماندنی ترین آهنگ های Eminem یعنی kim هست. امینم در این ترک داستانی رو روایت میکند از خودش و همسر سابقش کیم،که البته آخر این داستان حقیقت ندارد. او از جزئیات مشکلات رابطه شان و دعواهایی که داشتند و اونها رو به جنون میکشاند میخواند.
پایان این موزیک صحنه ی دلخراشی رو نشان میدهد که رپر دوست دخترش رو خفه میکند و میکشد.

4. Sarah – tyler the creator:

در آغاز این آهنگ و موزیک ویدیو بسیار عادی و حتی با بیت شاد به نظر میرسد و اما از وِرس دوم موضوع کمی دلخراش میشود. رپر از دختر مورد علاقش دعوت میکند که به مهمانی بروند و وقتی دختر درخواستش رو رد میکند او دختر رو گروگان میگیرد و به قتل میرساند. او با جزئیات تعریف میکند که دختر رو میخورد و حتی با جسدش سکس میکند!!

5. Suzzane – plan B:

این آهنگ راجع به قاتل سریالی ای به نام آنتونی هاردی هست که تعدادی زن رو کشته بود. این رپر داستانی راجع به یک‌ دختر به نام سوزان اسمیت میسازد و داستان قتل وحشتناکش توسط آنتونی رو توصیف میکند. در آهنگ صدای اره‌ برقی و جیغ های بنفش یک زن به گوش می رسد.

 

منبع: creepychannel

1 نظر

  • خوشم نیومد آهنگ تاریک تو رپ فارس فقط متامفتادون انورتو و عاشق یه فاحشه از فرشاد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *