انتخاب سردبیران (هفته دوم دی)

بدون هیچ مقدمه‌ای ، این هفته انتخاب‎‌های ویژه‌ای داشته‌ایم که آنها را در زیر مرور میکنیم :

 

علی سورنا – به بچت بگو :

یکی از برترین آثار اعتراضی-انتزاعی منتشر شده در چند سال اخیر که از دید دیگری به وقایع نگاه میکند و مسائلی در عنوان شده است که تا پیش از این کمتر شنیده ایم، آهنگسازی کار توسط آتور انجام شده است و متعلق به مجموعه‌ی آوار میباشد .

 

هیچکس – یه روز خوب میاد :

بدیهی است که نمیتوان از این ترانه‎ی ماندگار در این لیست اسم نبرد ، یه روز خوب میاد از هیچکس با آهنگسازی مهدیار آقاجانی که هر لحظه‌ای آنرا گوش دهید وقایع گذشته مانند یک فیلم از جلوی چشمانتان میگذرد .

 

فرشاد – نیست :

طرفداران فرشاد شاید این تک آهنگ را برترین اثر منتشر شده از وی بدانند ، نیست با آهنگسازی خود فرشاد و میکس و مسترینگ از سعید دهقان ، یکی از زیبا ترین همخوان‌های خوانده شده در رپ فارسی که البته طراحی جلد آن توسط سواد زیبایی این اثر را چندین برابر کرده است و با گذشت تمامی این سالها هنوز گوش دادنش تازگی دارد .

https://soundcloud.com/farshadhiphop/nist

 

بهرام – اینجا ایرانه :

شاید باید ترانه‌ای دیگری را از بهرام عنوان میکردیم، اما این قطعه از آلبوم 24 ساعت که بازهم توسط آتور آهنگسازی شده است چیز دیگری است و ما را به یاد دوران قدیمی رپ فارسی می اندازد، اما چیز در این قطعه واضح است و نیازی به توضیح ندارد بدون شک .

https://soundcloud.com/bahram-official/05-inja-irane

 

حصین – بن‌بست :

اثری که در زمان انتشار به شدت مورد تعجب دنبال کنندگان موسیقی زیرزمینی قرار گرفت و مدتی بعد باعث دستگیری حصین در مشهد شد .

 

همزاد – لاکپشتا :

اثری کمتر شنیده شده از محمد همزاد که فقط از طریق ساندکلاد وی نزدیک به دو سال پیش منتشر شد ، شرایط موجود در آن زمان باعث انتشار این تک آهنگ از سمت محمد همزاد شد .

بامداد – رستاخیر :

متعلق به مجموعه‌ی بلند آهن ، آهنگسازی از ماهور ، کوتاه و دلنشین و با اندکی فکر متوجه آن خواهید شد چرا در این لیست این قطعه کنار سایرین قرار گرفته است .

https://soundcloud.com/bamdad-pelakrecords/rastakhiz

 

 

2 نظرات

  • عالی بود این بخش رو حتما ادامه بدید

  • کار های خوب همين را معرفی کنید لطفا . این آهنگ هارو که همه حفظ هستند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *