انتخاب سردبیران : هفته‌ی اول بهمن

به نظر برخی افراد هیچوقت به حق خودشون نرسیدن لای سر و صدا های الکی رسانه ها و کمپانی ها و… گم شدن و اونجوری که کیفیت کارشون بالا بود دیده نشدن.

الان با هم میخوایم تعدادی موزیک خوب همراه با توضیح و تعریف کوچکی تقدیمتون کنیم و امیدوارم لذت ببرید.

 

آرمین لوکاس – تشبیح

رپر جوونی که به شخصه اگر قاطی حاشیه هایی که رسانه های زرد واسش درست کردن و پخش کاراشو مختل کردن نمی شد و کمی صبر و سیاست کاری داشت حتما به اندازه کیفیت کارش دیده می شد و واسش سر و گردن میشکوندن.

آرمین کار قشنگ زیاد داره ولی به نظر من ترک تشبیح یه چالش برای آرمین بود که از گنگ جدا بشه و سبک های دیگر رو ام امتحان کنه توی اونا هم موفق باشه

 

ساسان جمشیدی – اقیانوس

مطمئنن خیلیاتون تا حالا اسم ساسان به گوشتون نخورده و نمیدونید جقدر این فرد استعداد داره ، در شعر نوشتن و استفاده از آرایه های ادبی یه نابغه است و حسی که به شعر با صداش میده فوق العاده دلنشین است. ساسان چند وقتی هست که کم کار شده و به زندگی شخصی و کار و بارش مشغوله ، هر چند امیدواریم که هر چه زودتر برگرده و بهتون نشون بده که من راجب چی حرف میزنم .

فرهاد xL – ساده بود

همینطور که دارم این مطلب رو مینویسم دارم به این ترک گوش میکنم و فکر میکنم که چرا یه فرد با این همه استعداد چرا دیگر در عرصه خوانندگی فعالیتی نداره و کم کار که هیچی بیکار شده . درسته که هنوزم تو پشت صحنه هیپ هاپ فعالیت داره و توی بیشتر گردهمایی ها میبینیمش که حضور داره ولی واقعا خیلی حیف شد که دیگه صدای فرهاد رو نمیشنویم.

 

تک به تک – خدا میبخشه

آلبوم خون رو با زبون من مزه کن در زمان انتشارش به نظر من یکی از بهترین آلبوم های منتشر شده در اون زمان راکد رپ فارسی بود . ( کشتی جاش رو آبِ هر چند ساحل واسش امن تره ) این یکی از فوقالعاده ترین مصراع هاییِ که در این ترک گوش میکنید و قول میدم که تنها همین مصراع فوق العاده نیس بلکه حتما شگفت زده میشید. حتما آلبوم رو دریافت کنید و لذت ببرید.

 

استیاک – سرگیجه

آلبوم کوتاه استیاک به نام کافکا که سال 2015 منتشر شد ، یکی از بهترین آلبوم هایی هستش که من از استعداد های رپ فارسی شنیدم ، هر 4 ترک آلبوم فوق العاده ست و به گونه ای هستش که اگر شما هیپ هاپ رو دوست داشته باشید حتما از این آلبوم خوشتون میاد.

 

باتری – دست انداز (ریمیکس)

فکر نمیکنم کسی اینجا باشه که ترک Break Your Neck  از Busta Rhymes رو گوش نداده باشه ، این ترک گروه باتری ریمیکس این موزیک هستش و یکی از بهترین ریمیکس های تاریخ رپ فارسی میتونه نام بگیره ، اجرای هر دو ( برعکس – دانی آل ) فوق العاده ست و معلومه کلی وقت پای کار گذاشته شده و یه کار فوق العاده درست کردند که مطمئنم خیلی از شما ها تا حالا گوش نداده بودید.

 


دانتریف – منزوی

کدوم دنبال کننده چند ساله رپ فارسی هست که دانتریف رو نشناسه ، استعدادی که واقعا تمام عناصر ممکن تا جایی که میتونستن جلوی بزرگ شدنش رو گرفتن و اجازه ندادن که به یکی از رپر های فوقالعاده رپ فارسی تبدیل بشه ، دانتریف مجموعه ای به اسم منزوی از خودش منتشر کرده پیشنهاد میکنم که حتما گوش کنید و لذت ببرید و در آخر افسوس بخورید.

 

مرژاک – اولیش EP

این آلبوم در عین حال همه چیز برای ارائه داشت ولی بازم در همهمه تو خالی رپ فارسی گم شد و نه آنچنان حمایتی از رسانه ها صورت گرفت و نه مخاطبان رپ فارسی به این آلبوم توجه کردند. مرژاک با سابقه بلند بالایی که داره از رپلرزه تا کمپانی اعتبار و استپ و همکاری هاش با نوید آلبا و موئر ولی بازم آنچنان که هست و پتانسیلش رو داره از طرف هواداران جدی گرفته نشده.

3 نظرات

  • يادش بخیر ؛ حدودا پنج سالی میشه فرهاد ایکس ال گوش نکردم ؛ کاش از وضعیت الان اون رپر هم می‌نوشتيد .

  • میگم تک ب تک آهنگ قشنگ تر از خدا می‌بخشه خیلی داشتا

  • البوم “خون رو با زبون من مزه کن” رو پیشنهاد میکنم گوش کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *