امینم – آلفرد هیچکاک؛ نگاهی به یازدهمین آلبوم امینم

امینم در اقدامی غیر قابل پیشبینی آلبومی رو از خودش منتشر کرد و مطمئنا خیلیا فکرش رو هم نمیکردن که اوایل سال جدید میلادی رو اینطوری شروع کنن، کاور آلبوم الهام گرفته از آلبومی از آلفرد هیچکاک به این همین اسم هست حتی در یکی از ترک های آلبوم به اسم آلفرد، 30 ثانیه از صحبت های فیلمبردار مشهور رو میتونید بشنوید.
این آلبوم شامل همکاری های زیادی با هنرمندان مشهور در سبک های مختلف بوده که میشه به Ed Sheeran, Skylar Grey, Royce Da 5’9″, Black Thought, Q-Tip, Denaun, White Gold, Young M.A, KXNG Crooked, Joell Ortiz, Don Toliver, Anderson .Paak and Juice WRLD اشاره کرد.
امینم آلبوم قبلی خودش رو هم به همین شکل منتشر کرد که شامل نقطه نظرات سیاسی خودش به همراه چند اشاره به دونالد ترامپ بود، آلبوم خیلی زود بر روی زبان ها افتاد دلیل اولیه اش هم متن ترک دوم آلبوم بود که راجب بمب گذاری در کنسرت آریانا گرندِ در انگلیس بود که خیلیا این کار امینم رو زشت خطاب کردن و بعضا هم نظرات دیگه ای هم در قبال این موزیک وجود داشت و هنوزم داره دربارش در شبکه های اجتماعی صحبت میشه.
همزمان با پخش سراسری آلبوم امینم نماهنگی رو برای ترک هشتم آلبوم منتشر کرد، این آلبوم یازدهمین آلبوم استدیویی امینم بود که اولین دابل-آلبوم سال 2020 نام میگیره و اسمش تا آخر سال مطمئنا روی زبون ها میمونه و خیلی قراره راجبش بشنوید.
امینم در ترک دوم آلبوم راجب مشکلاتش با رسانه ها و منتقد ها صحبت میکنه و قدرت خودش رو با شخصیت شرور اونجرز ، تانوس میسنجه و خودشو با رهبر های رادیکال تاریخ مقایسه میکنه.
در ترک سوم امینم به همراه رویس، دوست صمیمیش راجب پشتکار صحبت میکنه و این دو خودشونو محصول تموم تلاش هایی میدونن که تو دوران سخت زندگیشون انجام دادن و اونا رو پشت سر گذاشتن و به جایگاه حال شون رسیدن.
در ترک چهارم امینم به همراه اد شیران راجب خاطراتش و کار های دو دهه پیشش صحبت میکنه اینکه چجوری جوونی میکرده و خوش میگذرونده، چند بار توی این ترک اسم اعضای گروه دی-12 و همینطور فیفتی سنت رو میاره و راجب توری که با هم تا سال 2005 داشتن صحبت میکنه.
در ترک ششم امینم راجب یه رابطه نا سالم صحبت میکنه که چطوری آدم رو اذیت میکنه و مشکلاتی که واسه فرد توی زندگی به وجود میاره.
در ترک هفتم امینم به همراهی جویس وورلد این دو رپر همدیگر رو به گودزیلا تشبیه میکنن، همونطور که میدونید جویس شش روز بعد از تولد 21 سالگیش به دلیل اووردوز فوت کرد و این ترک اولین ترک منتشر شده از اون بعد از فوتش بوده و جویس قرار بود کارس کار رو کامل کنه که نیمه تمام ماند و نتونست کاملش کنه ولی ورس خودش رو قبل از فوتش صبط کرده بود، امینم در این ترک رکورد قبلی خودش در ترک رپ گاد رو شکست و 228 کلمه رو با سرعت 7.6 کلمه در ثانیه روی بیت به رقص درآورد رکورد اون توی رپ گاد 6.46 کلمه بر ثانیه بود.
در ترک هشتم آلبوم که همونطور که گفتم موزیک ویدیویی هم ازش منتشر شد ، امینم راجب تیراندازی در اجرای زنده سال 2017 صحبت میکنه و دو ورس بعدی رو امینم راجب مشکلات روحی و افسردگیش صحبت میکنه و موزیک در آخر با کلیپی از تیراندازی هایی که در سال های اخیر در آمریکا صورت گرفته تموم میشه و امینم با این کارش راجب مشکلات فروش اسلحه هشدار میده.
در ترک نهم به همراهی اسکایلار گری، امینم راجب تمام موفقیت هاش و مشکلاتش که اونو به فردی که هست تبدیل کرده اند صحبت میکنه و صحبت های ترک سوم آلبوم رو ادامه میده و بیشتر راجبشون توضیح میده، این اولین ترک امینم هست که توسط یک زن درست شده، اسکایلار گری به همراهی نامزدش روی این ترک کار کردن و بعد از پخش آلبوم این موضوع رو بیان کردن و توجه دنبال کنندکان رو به خودشون جلب کردند.
در ترک دهم این آلبوم امینم به همراه بلک تاوت، رویس و کیو-تیپ قدرت قلمشون رو به نمایش میزارن و با هم احترام میزارن به شخصیت های هیپ هاپی که ازشون الهام گرفتن و راجبشون رپ میکنن.
ترک یازدهم شروع دیسک دوم آلبوم است که پدر خونده ای رو به نمایش میزاره که پسر خونده شو اذیت میکنه و همه جوره بهش فشار میاره و پسر بچه ازش میخواد که ببخشتش و ادامه داستان به ترک بعد منتقل میشه.
همونطور که در ترک های قبلی مثل
headlights و Bad Husband
امینم از رفتارش نسبت به اعضای خانوادش عذر خواهی کرده در این ترک نشون میده که خضمی که نسبت به خانوادش اش داره فرو کش نکرده و هنوز پدر خودش رو برای تنها گذاشتن مادرش و خودش نبخشیده و در این ترک از خشم و مشکلات مادرش و خودش در مقابل پدر خونده اش صحبت میکنه.
در ترک بعدی امینم خودش رو با قهرمان های خیالی و بزرگ مقایسه میکنه و خودشو جدا از تموم جهان میدونه و واسه اثبات حرفش سه ورس کوبنده رو اضافه کرده و میگه که هیچ علاقه ای به شروع بیف با کسی رو نداره ولی تیکه ای به تراویس اسکات بخاطر اتو تیون و کارس های اد لیبش میندازه و اینکارو با استفاده از امضای اسکات It’s Lit میکنه.
در ترک بعدی ام ، با استفاده از موزیک های برک آپ راجب رابطه خودش با مواد مخدر میندازه و میگه دوباره سمتش نمیره ولی بازم میشه این ترک رو به عنوان موزیکی برک آپ دونست که راجب طلاقش یا رابطه های بعدش صحبت میکنه.
در ترک پانزدهم ، ام راجب نداشتن ثبات اخلاقی و فکریش و اعصبانیتش و افکار پلید و خشونت آمیزش صحبت میکنه و به نیت شیطانی و مصرف مواد هم اشاره میکنه.
ترک بعدی اولین همکاری ام با اندرسون پاک هستش که قبلش در آلبوم های اسنوپ داگ و داکتر دره هم حضور داشته.
در ترک هفدهم ام راجب مشکلاتی که عشق قبلیش واسش بوجود آورده میگه و توضیح میده چجوری جدایی ها و بازگشت های پشت سر هم اونو روانی کرده و اون رو دلیل زندگی جهنمی الانش میدونه و بیشتر از همه از این عصبیه که هنوزم با تمام این ها اون شخص رو دوست داره.
در ترک بعدی ام راجب تموم چیز هایی که پشت سر گذاشته صحبت میکنه و میگه هیچ پشیمونی ای از کار هاش نداره و هر بار که برگرده باززم همون کار ها رو انجام میده هیچ تغییری تو زندگیش صورت نمیده و همینطور راجب بیف های اخیرش صحبت میکنه.
در ترک نوزدهم آلبوم امینم به همراهی اعضای سابق گروه
Slaughterhouse ترکی اولد اسکول رو روی بیت بوم بپ کلاسیک اجرا میکنه و در این ترک اولد اسکول رو به هیپ هاپ حال حاضر نزدیک میکنه.
در ترک آخر این آلبوم هم سمپلی از اوترو ترک The Hour Of Parting از آلفرد هیچکاک رو میشنوید.

نویسنده : The Ins4ne 0ne

4 نظرات

  • خلاصه و مفید

  • ??nice

  • درود…ممنون بابت زحمتی که کشیدین.سلامتیتون آرزومه…آمین

  • دمت گرم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *