آلبوم هفته : اشک مغز

مجموعه بلند اشک مغز از فرزان ، سومین آلبوم رسمی از این هنرمند است که پس از مدت طولانی از مجموعه‌ی دوم این هنرمند یعنی چشم سوم منتشر شد .

اشک مغز مانند تمامی آثار فرزان تا کنون رنگ و بوی زیرزمینی خود را دارد و روایت کننده‌ی مفاهیم تاریک و همیشگی فرزان است که برخلاف محتوای حدوداً شبیه به هم اصلاً حوصله سر بر نمیشود که یکی از نکات مثبت این آلبوم است ، اشک مغز به طور کلی راوی زوایای دید فرزان نسبت به لایه های مختلف اجتماع است ؛ مجموعه با تک آهنگ حماسی آغاز میشود که به شنونده آگاهی میدهد نسبت به آنچه که فرزان برایشان خواب دیده و روی کاغذ آورده است .

مجموعه خیلی زود و در اثر رقص سایه ها به اوج خود میرسد که حاوی مفاهیمی است که تا پیش از این کمتر از فرزان شنیده شده است ، تندتر و زاویه دار از همیشه بر علیه رسانه و آنچه که سران دولت ها برای زمین ها مرز کشی کرده اند با یک بخش همخوان که هر مستمعی را به وجد می آورد : قسم به خط کشی رو کره‌ی زمین مرز چیزی وهم توی مغزت نیست .

مجموعه با هراز و تجزیه به پایان میرسد، بعد از گوش دادن به آخرین بارون، گفت و گوی تمدن ها نوبت به آثاری متفاوت تر از فضای دلنوشت میشود که هرچند تلخ اما با حقیقت انسان و جهان مجموعه به پایان میرسد .

اشک مغز یک چینش ماهرانه هم در ترتیب آثار دارد و همین باعث میشود تا مجموعه را بدون خستگی تا انتها گوش دهید و از آن لذت ببرید .

 

مشخصات آلبوم :

اشک مغز از فرزان

آهنگسازان : اضاف، رفعت، آرش چاوشی، محمد صالحنیا و بردیا حقیقت

میکس و مسترینگ : عارف

طراح جلد : حسین امیدی نژاد

تشکل : دورخیز

تاریخ انتشار : سی و یکم شهریور هزار و سیصد و نود و پنج

2 نظرات

  • فرزان همیشه عمیق و عالی بوده، امیدوارم در آینده هم مارو به فکر ببره و ذهنمونو وادار به تجسم کنه

  • فرزان یه آهنگ قدیمی تو دهه هشتاد داشت به اسم انفرادی ! اون زمان من گفتم این بشر میترکونه اما خیلی سرعت پیشرفتش کند شد. امیدوارم بهتر و بهتر بشه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *